Search
sobota 26 Maj 2018
  • :
  • :

Co ma wpływ na rankig stron w Google

artykułyAlgorytm Google, na podstawie którego tworzony jest ranking stron, jest pilnie strzeżoną tajemnicą, której prawdopodobnie nigdy nie poznamy. Robot Google przemierza i indeksuje strony internetowe, a następnie dostarcza najtrafniejsze w stosunku do zapytania wyniki.

Zagadnienie rankingu stron jest ściśle związane z tematem pozycjonowania stron internetowych. Pozycjonerzy wykorzystując różnorodne metody, starają się o jak najwyższą pozycję witryny swojego klienta w rankingu na stronach wyników wyszukiwania.

Trzeba też podkreślić, że ranking stron podlega ciągłym zmianom, na skutek powstawania nowych witryn internetowych, a także modyfikacji istniejących. Nadrzędnym kryterium przy tworzeniu rankingu jest trafność dopasowania zawartości strony do zadanego wyszukiwarce zapytania.

Wśród pozycjonerów panuje przekonanie, że na pozycję strony ma wpływ wiele czynników. Większością z nich można manipulować, wykonując optymalizację SEO, a także inne zabiegi pozycjonujące.

Najczęściej wymieniane to:

  • link popularity, czyli ilość i jakość, a także pochodzenie linków zewnętrznych prowadzących do strony (zawartość strony, z której wychodzi link powinna być tematycznie powiązana z treścią strony docelowej) – powinny to być wartościowe odnośniki z wysokim wskaźnikiem PageRank
  • zróżnicowana treść linków przychodzących (anchor text)
  • tytuł strony zawierający słowa kluczowe
  • stosowanie nagłówków ze słowami kluczowymi
  • teksty o unikatowej treści powiązane z tematyką słów kluczowych

Te czynniki, a więc ilość wartościowych odnośników i prawidłowa optymalizacja strony mają niewątpliwie największe znaczenie w procesie pozycjonowania, przyczyniając się do wzrostu pozycji stron w rankingu wyników wyszukiwań.

W mniejszym stopniu wpływ na ranking może mieć także wielkość strony internetowej, ilość podstron, szybkość strony, ruch na stronie, czas spędzony na stronie przez Internautów, nazwa domeny, a także hosting (strona powinna wyświetlać się bez zakłóceń).

W miarę rozwoju branży uzyskujemy coraz więcej informacji na temat czynników branych pod uwagę przez robota Google przy tworzeniu rankingu stron, co niewątpliwie stwarza większe możliwości i pozwala uzyskać lepsze wyniki w pozycjonowaniu stron. Jednym z wielu pomocy przy pozycjonowaniu są wszelkie serwisy z artykułami do przedruku, w których można zamieścić link do swojej strony. To niezwykle skuteczna, choć ostatnio odsunięta na bok metoda pozycjonowania swoich blogów czy witryn internetowych. Warto na początek napisać i dodać kilka ciekawych artykułów.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *