Search
poniedziałek 21 Maj 2018
  • :
  • :

Hostessy w reklamie

Jeżeli myślisz, że praca hostessy jest łatwa i przyjemna i nie wymaga za dużo wysiłku, przeczytaj ten tekst. To artykuł o tajnikach tej profesji, które nie zawsze są przyjemne. Oto przeciwności, z którymi musi się zmagać hostessa. Przede wszystkim największą zmorą hostess są bolące łydki, stopy i kolana.

Hostessy niejednokrotnie muszą stać w supermarketach po kilkanaście godzin. hostessyZazwyczaj stoją przy tzw. standach, czyli małych kramach, na których mogą prezentować produkty, przeprowadzać degustację, czy nawet urządzić małą kuchnię, gdzie będą przyrządzać proste potrawy przy użyciu na przykład promowanego, nowego sosu do mięs. Kolejnym problemem jest, gdy hostessa musi promować produkty, które zazwyczaj znajdują się w lodówkach. Wtedy ich standy muszą znajdować się przy wielkich lodówkach, aby klient miał jak najbliżej do produktu, jeżeli się już na niego zdecyduje. Hostessy mogą wtedy marznąć przez wiele godzin i nawet firmowe polary dawane na czas promocji przez producenta nie pomagają. Zgrabiałe ręce nie dają się rozgrzać. Jednak hostessami posługują się firmy również w złych warunkach pogodowych.

Kolejnym niezbyt pozytywnym punktem pracy hostess jest niemiły klient oraz klient, który zadaje niedorzeczne pytania, na które nie ma odpowiedzi. Zazwyczaj hostessy znają odpowiedzi na pytania jaki jest skład produktu, jakie są jego zastosowania, kto jest producentem itd, ale na pewno nie jest przedstawicielem firmy, do którego można kierować swoje pretensje na temat produktu, jego smaku czy nawet skarg na ewentualne jednorazowe zatrucia.

Poza tym, hostessy muszą zdawać raporty z dnia pracy, ile rozdały gratisów, ile sprzedały produktów, ile zużyły produktów na degustacje. Co więcej, efektywność hostess jest rozliczana is sprawdzana na podstawie liczb, czyli ilości produktów kupionych przez konsumentów. Świat hostess nie jest tak różowy jakby mogło się wydawać. Hostessa nie ma łatwego życia, ale może się to szybko zmienić, za sprawą jednej dobrej reklamy czy promocji. Hostessami warto się posługiwać.