Search
poniedziałek 21 Maj 2018
  • :
  • :

Jak domowymi sposobami dbać o swoje paznokcie?

Dla wielu kobiet kondycja rąk stanowi kluczowy element ich zdrowego i pięknego wyglądu. Dlatego też starają się o nie szczególnie dbać, tak aby zawsze prezentowały się w sposób okazały. Na liczne niekorzystne zmiany bądź uszkodzenia narażone są zwłaszcza paznokcie, dlatego warto znać kilka sposobów, które pozwolą utrzymać je w dobrej kondycji. Niezwykle atrakcyjne wydają się być wszelkie sposoby domowe, dzięki którym nie będziemy musieli wydawać fortuny na specjalistyczne zabiegi w salonach piękności.

 

Własna stylizacja paznokci oprzeć się może między innymi na pewnych, zdrowych praktykach, które w łatwy sposób poprawią ich wygląd. Kluczowe wydaje się być zwykłe piłowanie pilnikiem, które jest tak częstą czynności w przypadki wielu kobiet. Podczas tego zabiegu warto piłować wyłącznie w jedną stronę. Dlaczego? Dzięki temu nasze paznokcie będą bowiem bardziej odporne na rozdwajanie, co ma znaczący wpływ na ich wygląd.

3499250413_164f0784e7_o

 

Ważną rolę odgrywa także nasza dieta. Jeżeli będziemy przyjmować wiele produktów bogatych w białko, żelazo i wapń, z pewnością paznokcie zostaną wzmocnione, co w efekcie poprawi ich prezencję. Należy także uważać na to, jakiego rodzaju ozdób używamy. Bardzo przyjazne są wszelkiego rodzaju paznokcie żelowe, gdyż nie uszkadzają płytki paznokci, a przy tym ich nałożenie nie jest związane z potrzebą skorzystania z licznych chemicznych i często szkodliwych substancji.

 

Absolutnie zakazane jest również obgryzanie paznokci. Jest to praktyka bardzo niezdrowa, powodująca liczne ubytki, które prezentują się w sposób nad wyraz niekorzystny. Często nasze palce szpecone są również przez tak zwane skórki. Gdy się ich pozbywamy, bardzo szybko wracają. Niezwykle pomocne jest więc to, aby stosować tę praktykę jak najrzadziej. Należy je obcinać tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście konieczne. Im bowiem częściej się ich pozbywamy, tym szybciej powracają. Analogicznie więc rzadsze obcinanie spowoduje ich wolniejsze odrastanie. Może wydawać się to niezwykle trudne, gdyż widok skórek może doprowadzić wiele osób do szału, jednak warto uzbroić się w cierpliwość.

507537016_10bee32060_b

 

Niezwykle korzystne jest również stosowanie różnego rodzaju odżywek. Obecnie dostępnych na rynku produktów jest bardzo dużo, dlatego nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem tych odpowiednich. Wystarczy odwiedzić drogerię, aptekę, a nawet zwykły supermarket, aby znaleźć bardzo pomocne preparaty. Najlepiej jest korzystać wyłącznie z naturalnych specyfików, gdyż będziemy mieć pewności, iż nam nie zaszkodzą. Ich ceny są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie coś, co nie zrujnuje jego portfela.

 

Jeżeli natomiast posiadamy odrobinę dodatkowej gotówki, warto czasem odwiedzić sprawdzone salony, które znajdują się w takich miastach jak Kraków, Wrocław czy Warszawa. W większych miastach z pewnością znajdziemy placówki, w których ceny nie zwalą nas z nóg.

 

Stosowanie wyżej przedstawionych rad z pewnością pozwoli nam utrzymać dobrą kondycję naszych paznokci, dzięki czemu będą one prezentować się w sposób zdrowy i okazały.

 

źródło: http://artnail.pl/oferta/pielegnacja-dloni
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *