Search
niedziela 24 Czerwiec 2018
  • :
  • :

Jak zostać operatorem żurawia wieżowego albo wózka widłowego

Do największych urządzeń budowlanych można z pewnością zaliczyć żurawie wieżowe. Są to maszyny robocze, których wysokość podnoszenia może wynosić do 100 metrów. Mogą być stacjonarne lub przejezdne. Posiadają przeważnie kilka napędów elektrycznych. Wynajem żurawi wieżowych jest obecnie bardzo popularną formą działalności firm budowlanych. W swoich ofertach firmy te oferują również montaż i demontaż danych urządzeń.

Wynajem żurawi wieżowych umożliwia realizację przedsięwzięć na terenie całej Polski – budowę mieszkań, biur, czy obiektów użyteczności publicznej. Firmy oferujące wynajem żurawi wieżowych nieustannie się rozwijają i dostosowują swoje usługi do potrzeb rynku. Wyspecjalizowana i kompetentna załoga zapewnia kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Wszyscy pracownicy, którzy pracują na żurawiach wieżowych, muszą przejść odpowiednie przeszkolenie. Kurs żurawie wieżowe mogą zaliczyć osoby, które skończyły 18 lat. Muszą być w dobrej kondycji, zdrowi fizycznie i psychicznie. Powinni mieć wykształcenie co najmniej podstawowe.

żurawie wieżowe

Na kursach takich są zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne – kursanci uczą się także podstawowych przepisów BHP. Zakończeniem kursu jest egzamin państwowy.Po zaliczeniu otrzymuje się specjalny certyfikat uprawniający do pracy na żurawiach wieżowych. Są one ważne bezterminowo. Chcąc robić kurs na własną rękę, trzeba się liczyć z dość sporymi kosztami. Jednak w większości przypadków to zakład pracy kieruje na takie szkolenia. Wózki widłowe to kolejne urządzenia stosowane nie tylko w budowlance. Towarzyszą nam one już od lat 20 XX wieku. Są to pojazdy z napędem silnikowym, Stosuje się je do przewozu towarów o masie do kilkudziesięciu ton. Używa się ich do prac rozładunkowych. Najbardziej popularne są w magazynach, fabrykach czy do przeładunków portowych. Aby jednak móc pracować na wózkach widłowych, potrzeba specjalnego przeszkolenia.

Kurs wózki widłowe ma na celu przygotowanie – do pracy przyszłych operatorów wózków widłowych. W czasie szkolenia instruktorzy i wykładowcy przekazują swoją wiedzę, dzielą się doświadczeniem zdobytym w czasie pracy. Kursy składają się z zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Te ostatnie odbywają się pod gołym niebem, albo w specjalnie przystosowanych do tego halach targowych. Po ukończeniu kursu operator otrzymuje bezterminowe uprawnienia do obsługi wszystkich wózków. Certyfikaty mogą być wydane w różnych językach i są ważne praktycznie na całym świecie. Po pozytywnym odbyciu szkolenia zwiększają się szanse na rynku pracy w Polsce jak i za granicą. jest to o tyle ważne, że obecnie coraz więcej zakładów pracy używa wózków widłowych.

żurawie wieżowe2

Osobom, które już pracują, a na ten kurs wysłał ich zakład pracy – daje możliwość awansu. Nie potrzeba wiele, żeby podjąć taki kurs. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i wykształcenie podstawowe. Z oferty kursu mogą skorzystać wszyscy, którzy planują zatrudnienie w magazynach, hurtowniach, portach, zakładach produkcyjnych, czy w super, albo hipermarketach, albo innych sklepach wielkopowierzchniowych.

źródło: dzwignice.pl/szkolenia-kursy/zurawie-wiezowe/
Jedna odpowiedź “Jak zostać operatorem żurawia wieżowego albo wózka widłowego

  1. Franek

    Jezeli chodzi o wózki widłowe – dobry kurs to podstawa. Potem załapiemy o co chodzi w praktyce i możemy śmigać 🙂 I nie dajcie sobie wmówić, że za dobry kurs trzeba płącić 700 czy 900 zł, bo to ściema! Mój syn teraz robił za 300 zł! We wrocławiu, w kursach marko i naprawdę sensownie go przygotowali do pracy!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *