Search
niedziela 24 Czerwiec 2018
  • :
  • :

Kilka wskazówek jak wybrać profil LED

Obecnie oświetlenie ledowe coraz bardziej wypiera dotąd stosowane  żarowe. Wpływ na decyzje konsumentów mają zalety oświetlenia ledowego. Zaliczyć do nich należy dużo większą trwałość lamp LED w porównaniu do tradycyjnych. Taka lampa, choć jej cena jest wyższa, pozostanie sprawna nawet do 30 lat.  Jest też niewrażliwa na częste włącznie i wyłączanie, co odgrywa rolę w przypadku oświetlenia np. łazienek. Ogromną zaletą oświetlenia ledowego są też niskie koszty jego eksploatacji.

profil led

Rodzaje profili ledowych

Pasek z taśmami LED może jednak wyglądać jak oświetlenie świątecznej choinki. Montuje się go tak, by nie był niewidoczny. Tam, gdzie jest to niemożliwe, używa się specjalnych profili. Profile LED spełniają wiele ważnych zadań, nie tylko estetycznych. Za ich pomocą można uzyskać wiele ciekawych efektów świetlnych. Profile posłużą nam do podświetlania okien, blatów, barków, szafek kuchennych, luster i gablot. Zależnie od miejsca ich zastosowania możemy wyróżnić profile LED nawierzchniowe, wpuszczane, kątowe, do szyb, okrągłe, do budowy opraw LED, architektoniczne.

Montaż profilu LED

Profil do LED  można dobrać niemal do każdego ustawienia oświetlenia. Profil taki ma postać wklęsłej listwy, w której montuje się taśmę LED. Profil do LED pełni w tym wypadku funkcję maskującą taśmę. Warto więc rozważyć jego zamontowanie np. przy oświetleniu taśmą szafek kuchennych. Profile LED zabezpieczają też taśmy LED przed wodą i uszkodzeniami. Pełnią funkcję radiatora. Odprowadzają temperaturę wydzielaną przez diody do podłoża. Pracująca taśma LED potrafi się mocno nagrzewać. Zbyt wysoka temperatura diod wpływa na skrócenie czasu ich żywotności. Profile w tym wypadku oprócz funkcji estetycznych w znaczący sposób wydłużają funkcjonowanie taśm LED.

Profile LED a światło

Profil do LED, oprócz zadania maskowania taśmy z diodami, modyfikuje ich światło. Bez profilu widać różnice w natężeniu światła w miejscach, gdzie są diody i gdzie ich nie ma. Po zastosowaniu profilu uzyskujemy jednolity strumień światła. Profile LED wykonywane są z wysokiej jakości aluminium. Możemy spotkać profile wykończone aluminium anodowanym, surowym, anodowanym na czarno, a dla wymagających jest też wersja biała malowana proszkowo (zobacz na: lumines.pl/profile-aluminiowe-led.html).

Duży wybór profili w zakresie ich długości, materiałów i rodzajów pozwala na ich precyzyjne dobranie do indywidualnych potrze klientów. W sklepach sprzedawane są też różne akcesoria do profili m.in. zaślepki, elementy mocujące, łączniki czy włączniki elektroniczne.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *