Search
poniedziałek 21 Maj 2018
  • :
  • :

Modele sterowane radiem to świetna zabawa.

helikoptery rcNiejeden chłopiec spytany o to, kim chciałby zostać w przyszłości, bez wahania powie, że pilotem. Samoloty wyjątkowo pobudzają wyobraźnię dzieci, dodatkowo ucząc najważniejszych praw fizyki. Skuteczne mogą być w tym modele samolotów, jakie dostaniemy w sklepach z zabawkami albo  modelarskich. Są to nieraz zabawki do samodzielnego złożenia, co oznacza że radość po tym, kiedy uda się uruchomić ten samolocik, jest wielka. Niekiedy jest tak, że pierwszy  model  zostaje zaczątkiem wielkiej kolekcji.

Zaawansowaną wersją modeli samolotów są popularne samoloty rc, czyli zdalnie sterowane. Posiadają one małe silniczki, oraz piloty, za pomocą których można nimi kierować. Samolot taki to świetna zabawa, nasze pociechy nierzadko interesują zabawki unoszące się w przestrzeni, a kiedy jeszcze wpływają na ich lot – jest to jeszcze bardziej interesujące i wyjątkowo absorbujące. Dziś zabawki te dostępne są już w dość przystępnych cenach, więc być może dobrze jest przemyśleć kupno takiej swojemu dziecku jako oryginalnego prezentu.

Poza zdalnie sterowanymi samolocikami, istnieją również interesujące helikoptery rc. Takie zabawki są zazwyczaj bardzo dobrze oddane. Ceny tych zabawek sięgają kilkuset złotych, jednak taka zabawka ma tak wiele funkcji i możliwości, że nieraz ojcowie decydują o ich kupnie, będąc tym równie zafascynowani, co ich synowie. Z podobnym helikopterem możemy spędzić przyjemne chwile zabawy. Jest on nieraz  dobrym pretekstem aby pójść na polanę lub na łąkę, gdzie można sobie ‘polatać’.

Poza latającymi zabawkami, tak samo popularne są takie jeżdżące po ziemi. Popularne obecnie  samochody rc są niezwykle lubiane przez najmłodszych, dlatego że można wskazać tysiące zastosowań do tego typu zabawki. Albo wożenie różnych drobiazgów z punktu do punktu, rozsyłanie liścików z pomieszczenia do pomieszczenia, bądź uprzyjemnienie zabawy postaciami czy maskotkami. Kiedy więc nasze dziecko szybko nudzi się zabawkami, można myśleć o podobnym samochodzie, przy którym na pewno spędziłoby więcej czasu niż z innymi zabawkami.