Search
poniedziałek 21 Maj 2018
  • :
  • :

Organizacja wolnego czasu

Jeżeli dostaliśmy Urlop w pracy, bądź mamy chwilę wolnego czasu w swoim życiu, to powinniśmy swój wolny czas odpowiedni zorganizować, tak aby te chwile były przyjemne i Ciekawe. Jednym ze sposobów na organizacje wolnego czasu może być wycieczka. Wycieczka do pobliskiego Państwa nie musi być w cale droga, w większości wychodzi znacznie taniej niż wczasy na terenie Polski (nam Morzem czy też w inne miejsce). Ostatnim czasem, rozsądną okazją są wycieczki na Ukrainę. Wycieczki tego typu są bardzo tanie, każdy może pozwolić sobie na wyjazd w tak wspaniałe miejsce. Na Ukrainę możemy wyjechać własnym środkiem transportu, autobusem, bądź wraz z wycieczką biura podróży. Na Podkarpaciu wycieczki tego typu organizowane są z Przemyśla z którego do Ukrainy jest około 150 KM. Plusem wycieczek z biura podróży jest fakt, że nic nas nie obchodzi, wszystkie formalności, nocleg, obiady organizowane są przez biuro podróży.

W trakcie takiej wycieczki towarzyszył nam będzie profesjonalny i wyszkolony przewodnik, który zna kulturę, historię i wiele informacji na temat Państwa w którym będziemy na wycieczce. Jeżeli nie boimy się samodzielnego wyjazdu oraz organizacji wycieczki, możemy wyruszyć w podróż samodzielnie oraz zaplanować samodzielnie wszystko od A do Z.

Wycieczki do Lwowa z Przemyśla

W obecnych czasach za pomocą Internetu możemy wyszukać wszystkich miejsc, które są godne uwagi. Za jego pomocą możemy także wyszukać taniego hotelu w samym Lwowskim rynku. Planując wycieczkę dużo wcześniej, możemy skorzystać z wielu promocji, które spotykane są w Internetowych serwisach turystycznych. Jedną z takich promocji może być chociażby nocleg w 5 gwiazdkowym hotelu w cenie hotelów 1-2 gwiazdkowych.

Przed wyjazdem na Ukrainę należy pamiętać o tym aby zabrać ze sobą Euro. Kurs wymiany EURO na Hrywny jest znacznie korzystniejszy. Warto także zaopatrzyć się w Aplikację mobilną na swój smartfon o nazwie ,, Przewodnik Lwowski ‘’ – aplikacja tego typu pomoże nam w zlokalizowaniu Ciekawych zabytków, które warto zwiedzić. Dzięki aplikacji będziemy mogli dodawać zdjęcia ze zwiedzanych miejsc, oraz zostawiać opinię w postaci komentarza, dzięki której inni będą mogli ocenić czy zwiedzanie danego miejsca jest warte uwagi.

Starówka Lwów

Pierwsze kroki po przyjeździe na Ukrainę

Jeśli dotrzemy już na miejsce, w pierwszej kolejności powinniśmy się udać do swojego hotelu, gdzie zameldujemy się oraz rozpakujemy. W niektórych hotelach będzie czekać na nas obiad lub inny powitalny poczęstunek. Następnie możemy udać się na rynek aby zwiedzić zabytkowe uliczki, budynki oraz inne Ciekawe miejsca, które znajdują się na naszej liście miejsc do zwiedzania. Na rynku oraz w jego pobliżu możemy spotkać następujące miejsca, które koniecznie musimy zobaczyć:

  1. Lwowska Opera – to jedno z miejsc, które musimy zobaczyć równo w dzień jak i w nocy. Opery nie można zwiedzać, aby wejść do środka musimy kupić bilet na jeden ze spektaklów, które są w niej organizowane.
  2. Ratusz Lwowski.
  3. Pałac Lwów.
  4. Cerkiew Świętego Mikołaja.
  5. Politechnika Lwów.
  6. Starówka.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *