Search
wtorek 17 Lipiec 2018
  • :
  • :

Plusy i minusy technologii LED

Popularna ostatnimi czasami stała się technologia LED. Z pewnością wiele z was zastanawia się, jak obiektywnie podejść do tematu. Dlatego też w poniższym artykule przedstawiamy plusy i minusy tego rozwiązania. Minusem technologii LED dla niektórych mogą być wysokie ceny lamp. Jednak należy wspomnieć, że na technologii LED można zaoszczędzić aż 90% wcześniej zużywanej energii. Robi wrażenie, prawda?

ledyKolejnym minusem jest to, że nie wszyscy akceptują barwę światła emitowanego przez diody LED. Pomimo tego, że do wyboru mamy różnorodne barwy (takie jak zielone, białe, niebieskie, czerwone) w różnych tonacjach (ciepłej/ zimnej) niektórzy twierdzą, że, niezależnie od barwy, po kilku godzinach użytkowania oczy stają się męczliwe i zaczerwienione. Są to jednak tylko subiektywne opinie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie żarówek LED na sobie.

Technologia LED ma jednak zdecydowanie więcej plusów. Wspomniana już oszczędność energii, która przekłada się nie tylko na grubszy portfel, ale także ukazuje naszą troskę o środowisko. Bardzo dużym atutem, docenianym przez tysiące osób, jest możliwość zamontowania światła LED gdziekolwiek zechcemy. Specjalnie skonstruowane w tym celu moduły LED mogą być użytkowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Wszystkie moduły są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu nie straszne im są zmiany pogody. Można je także montować w okolicy zbiorników wodnych.

Następnym plusem jest niewiarygodnie długa eksploatacja produktów. Moduły LED posiadają gwarancję często na 5 czy więcej lat. Uznawane są na za najbardziej trwałe źródło światła, które nawet mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, z powodzeniem może cieszyć oko kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat. “Klienci bardzo chwalą sobie możliwość montażu modułów LEDowych w każdych, nawet najtrudniej dostępnych miejscach. Dzięki temu można uzyskać delikatne, subtelne oświetlenie szyldów, sufitów czy mebli.” – zdradza nam przedstawiciel firmy GOQ Led.

Widzimy, że technologia LED posiada wiele zalet, choć też, jak każdy produkt na rynku, nie jest pozbawiona minusów. W ogólnym rozrachunku jednak widzimy, jak wielokrotnie większa jest jej przewaga nad standardowym oświetleniem – przede wszystkim dzięki oszczędności i różnorodności oferowanych produktów, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jesteśmy przekonani, że technologia LED jest dla każdego. Z biegiem lat z pewnością produkcja stanie się bardziej zaawansowana i profesjonalna, co wpłynie znacząco na podwyższenie komfortu użytkowania przy obniżeniu kosztów zakupu.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *