Search
poniedziałek 21 Maj 2018
  • :
  • :

Prywatne wycieczki po Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast naszego kraju. Nie bez powodu zatem, każdego roku, przyciąga ono tak wielu turystów. Większość z nich, decyduje się na wycieczki zorganizowane po tym mieście. W większych grupach bowiem, możemy liczyć na przewodnika, który oprowadzi nas po wszystkich najciekawszych zakątkach, które z całą pewnością warto odwiedzić.

cracow-free-walking-tours

Nie mniej podróżujących jednak, przyjeżdża do Krakowa na własną rękę i stara się zwiedzić miasto z mapą w ręku. Na to zadanie, turyści poświęcają zazwyczaj nie więcej, aniżeli jeden dzień. Trudno jest jednak, w kilka godzin, dotrzeć do wszystkich najciekawszych miejsc tego miasta. Z tego względu głównie, eksperci polecają skorzystanie z usług przewodników. Okazuje się to być bardzo proste, gdyż w okolicach rynku głównego w Krakowie, zlokalizowanych jest wiele punktów informacyjnych, które dodatkowo zajmują się organizacją wycieczek po Krakowie, jak również okolicznych miejscowościach, takich jak Wieliczka, czy też Oświęcim. W tego typu biurach, możemy także skorzystać z usług przewodnika, dzięki któremu wycieczka po Krakowie, pozwoli nam na zwiedzenie, wszystkich zabytków i najciekawszych miejsc.

Przewodnicy po Krakowie, zaprowadzą nas w miejsca, których nie moglibyśmy ominąć. Wiele z wycieczek, z udziałem przewodnika, odbywa się tym samym szlakiem. Jest to tak zwany szlak królewski. Rozpoczyna się on od zwiedzania Barbakanu i Bramy Floriańskiej, po czym prowadzi w dół w samo centrum miasta. Po drodze jednak, turyści mogą zobaczyć liczne muzea i kościoły. Na ogół, w okolicach Krakowa zlokalizowanych jest ich wiele. Wszystkie z nich, zachwycają swoją wyniosłością, jak również stylem. Zdecydowanie najwięcej atrakcji, czeka na turystów w okolicach samego rynku. To właśnie tu, zwiedzają oni tak popularne Sukiennice i Kościół Mariacki, który jest jednym z najważniejszych zabytków tego miasta. Ponad to, turyści mogą w tym czasie podziwiać, także pomnik Adama Mickiewicza, który stoi w samym centrum przed Sukiennicami.

Po zwiedzeniu okolic rynku, turyści mogą usiąść w pobliskich kawiarenkach i restauracjach, których w Krakowie nie brakuje. Bardzo popularna, jest także pijalnia czekolady Wedel. Zdecydowanie najważniejszych punktem dla podróżujących do Krakowa jest Wawel. To właśnie w tym zamku, turyści mają możliwość zwiedzenia wszystkich jego wnętrz i komnat. Dla niektórych turystów, organizowane jest zwiedzanie pobliskiego Kazimierza, jak również Oświęcimia, czy też Wieliczki. Z całą pewnością jednak, zwiedzania tego miasta pod okiem przewodnika, pozwala nam zobaczyć nie tylko wszystkie jego zabytki, ale przede wszystkim poznać jego historię, która okazuje się być niezwykła. Zwiedzajmy zatem, to miasto pod okiem przewodników, których usługi okazują się być bardzo przystępne dla naszych portfeli. Ponad to, w przypadku nieco większej ilości osób, możemy liczyć na atrakcyjne zniżki i rabaty. Korzystajmy więc, z tych możliwości i odwiedźmy to jedno z najpiękniejszych miast naszego kraju. Z całą pewnością warto, zwłaszcza pod okiem przewodnika.

Źródło: http://www.krakow-zwiedzanie.pl/56,przewodnik-po-krakowie.html

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *