Search
sobota 26 Maj 2018
  • :
  • :

Tworzenie stron www już nie wystarczy!

pozycjonowanie stronCzasy, w których tworzenie stron www wystarczało do zapewnienia sobie przewagi konkurencyjnej w internecie dawno już minęły. Dzisiaj stronę www ma każda firma, a ten kto jej nie ma, nie ma praktycznie żadnych szans na sukces. Jednocześnie samo tworzenie stron www już dzisiaj nie wystarczy. Równie ważne jest jej pozycjonowanie, czyli zapewnienie odpowiedniej widoczności w wyszukiwarkach internetowych.

Tworzenie stron www pod kątem SEO

Pozycjonowanie to skomplikowany proces, który ma na celu sprawienie, by konkretna strona internetowa pojawiała się jak najwyżej w organicznych wynikach wyszukiwania na wskazane słowa kluczowe. Proces ten jest poprzedzony tzw. optymalizacją, czyli dostosowaniem zawartości witryny internetowej, do wymagań najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych – przede wszystkim wyszukiwarki firmy Google.

Nietrudno się domyślić, że coraz większe znaczenie pozycjonowania, wpłynęło w znaczny sposób na tworzenie stron www. Powstające dzisiaj witryny muszą od samego początku być zgodne z wymaganiami wyszukiwarek, a więc np. zawierać “przyjazne” adresy URL, nagłówki (h1 – h6) czy odpowiednie linkowanie wewnętrzne. Tylko w ten sposób możliwe jest osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, a tym samym odpowiedniej oglądalności stworzonej strony internetowej.

Link building przede wszystkim!

Trzeba jednakże podkreślić, że nawet najlepiej zoptymalizowana witryna – choć jest to bardzo istotne – nie jest gwarancją sukcesu w internecie. Dlaczego? Ponieważ pozycjonowanie stron to przede wszystkim proces tzw. link building, czyli budowania sieci odnośników . Optymalizacja może ten proces jedynie wesprzeć, ale nigdy nie może go całkowicie zastąpić.

Choć zatem tworzenie stron www zgodnych ze standardami SEO jest istotne, kluczowym aspektem w dziedzinie pozycjonowania nowopowstałego serwisu zawsze będzie jego linkowanie. Z tego powodu tworzenie stron www i pozycjonowanie to cały czas dwie odrębne branże.