Search
czwartek 21 Czerwiec 2018
  • :
  • :

Zastosowanie tynków maszynowych

Jeszcze kilka lat temu tynkowanie pomieszczeń związane było z koniecznością zastosowania tradycyjnych tynków ręcznych. Największą wadą tego rozwiązania był oczywiście bardzo długi czas pracy, zwłaszcza przy bardzo dużych powierzchniach. W dzisiejszych czasach tynki ręczne są coraz częściej zastępowane przez tynki maszynowe, które z roku na rok zdobywają coraz szersze grono zwolenników. Te nowoczesne rozwiązanie przynosi bardzo wiele korzyści i masę oszczędności zarówno czasu jak i pieniędzy, dlatego też cieszy się tak wielkim zainteresowaniem.

Tynki maszynowe (znajdziesz je na: http://www.litbud.pl/tynki_maszynowe.html) oraz tynki ręczne różnią się między sobą przede wszystkim sposobem nakładania. Pozostałe etapy prac tynkarskich są niemal identyczne. Tynki maszynowe nakładane są na ściany oraz sufity za pośrednictwem specjalnego urządzenia zwanego agregatem. Maszyna ta jest o wiele szybsza niż ręczne tynkowanie. Szybkość nabiera coraz bardziej na znaczenia, zwłaszcza w przypadku bardzo dużych powierzchni. Doświadczona ekipa tynkarska może dziennie wytynkować ponad 100 m2. Oczywiście takiego wyniku nie można osiągnąć w przypadku ręcznego tynkowania.remonty w domu

Jak łatwo się domyśleć, im więcej mamy m2 do wytynkowania, to tym bardziej tynkowanie maszynowe będzie opłacalne. Jeżeli chcemy wytynkować tylko jeden, niewielki pokój, to wówczas zamawianie ekipy z agregatem jest nieopłacalne. Z kolei jeżeli chcemy otynkować całą elewacje naszego mieszkania, wówczas jak najbardziej warto skorzystać z dobrodziejstwa tynkarstwa maszynowego.

Na naszym rynku jest coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują tynki maszynowe na bardzo wysokim poziomie i w przystępnej cenie, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych większych problemów z odnalezieniem odpowiednich fachowców.

Na naszym rynku budowlanym oprócz tynkarstwa maszynowego coraz większą popularnością cieszą się również wylewki maszynowe. Jeżeli potrzebują Państwo porządnej wylewki, to warto poszukać godnej zaufania firmy, która oferuje wylewki maszynowe uzyskiwane dzięki wykorzystaniu najlepszych materiałów na rynku i nowoczesnych agregatów. W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wylewki anhydrytowe, które produkowane są przez niemiecką firmę WOLPLAN.

plany-projektowe-w-budownictwie_1048-1852Wylewka maszynowa doskonale zabezpiecza izolację cieplną oraz przeciwwilgociową podłogi. Warto wspomnieć również i o tym, że wylewka nie tylko zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale co najważniejsze doskonale wyrównuje oraz wypoziomuje podłoże. Wylewki maszynowe mogą pełnić również rolę płyt grzejnych, jeżeli wcześniej zostanie w niej zainstalowana specjalna instalacja ogrzewania podłogowego.
Jedna odpowiedź “Zastosowanie tynków maszynowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *